2226/885
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957)
Skænk af mahogni. Front med to døre og fem skuffer. Udførts hos Wørts Snedkerier. H. 96. B. 200. D. 57.
Nøgle medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
21 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||