Richard Kern (f. Roanoke Rapids, North Carolina 1954)
“Jen Sirey with gun & dick”, 1994. Sign. på bagsiden, edition 4/10. C-print. Lysmål 32×21.
Proveniens: Roger Björkholmen Galleri, Stockholm. Proveniens: Privatsamling, Sverige.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020