1831/1522
Skrin af sølv med lås, opsat på fire løvefødder, drevet med laurbærkrans og sløjfe, låg smedet med blomst og bladværk. Uidentificeret mesterstempel FR, 19. årh. Vægt ca. 602 gr. H. 13.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag
38 bud