1547/1705
Fransk konsolur af forgyldt bronze, urhus med plaketter af porcelæn dekoret i overglasur, hvidemaljeret urskive med romertal sign. Robert, Paris. 19. årh.s sidste halvdel. H. 37. B. 47. D. 16.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger. Urskive med afslag omkring optrækshul.
Varia, 19. november 2015
Vurdering
Hammerslag
14 bud