2443/​47

Et par kinesiske 'horseshoe' stole af delvis poleret træ, hver udskårede med forskellige hestemotiver og ornamentik, sæder med flettværk. 20. årh. H. 100. B. 53,5. (2)

Sælger oplyser: Har pga alder en del patina (changerende farve i bejdsen) - men ingen større skrammer eller skader.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?