2045/350
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
Klitgården i Skagen. Sign. Harald Pryn. Olie på lærred. 33×42.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud