1949/8617
Ivan Petrovich Chlebnikov (, Skt. Petersborg)
Russisk saltkar af sølv, dekoreret med champlevé emalje. Ivan Petrovich Chlebnikov, guardein Victor Savinkov 1872, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 91. Vægt c. 124 g. H. 3,8. Diam. 7,3.
Mindre aldersslitage, bl. a. ridser, mærker og afslag.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud