2103/271
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en fornem kvinde stående ved en stol. Usigneret. Olie på metal. 43×34,5.
Behov for rensning. Enkelte retoucheringer og mindre reparationer. Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud