2008/​116

Engelsk tidsskriftholder af mahogni indlagt med intarsia, greb af messing. Regency stil. Ca. 1900. H. 84. L. 44. B. 22/55.

Proveniens: Rosenkilde & Bagger, Antikvariat, boghandel og forlag, København.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag