Tal R (f. Tel Aviv 1967)
“Major and Minor lost at sea”. Sign. T.R. 13; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på karton i kunstnerramme. Bladstørrelse 104×82.
Proveniens: Galleri Bo Bjerggaard, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020