2123/8585
Russisk ikon med fremstilling af Johannes Døberen. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/“kovcheg”. 17. årh. 31,5×26,5.
Mindre krakeleringer. Restaureret. Retoucheringer.
Russisk tema, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag