2116/6
Et par franske casoletter af patineret og delvis lueforgyldt bronze, støbt med vædderhoveder og bladværk, stående på tre ben med dyrepoter. Vendbar top med lysholder. 19. årh. H. 28. (2)
Manglende ringhanke? Let slitage på patinering. Ridser og mærker. Senere glasindsatser medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud