2415/5
Russisk ikon med fremstilling af Gudmoderen Hodegetria af Smolensk. Tempera. 18.-19. årh. 34×26 cm. C3
Enkelte retoucheringer, afslag og krakeleringer. Opmalt kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag