2131/645
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 40”. Tre indskudsborde af massiv eg. Udført og stemplet hos Andreas Tuck. 1950–60'erne. H. 45–48. L. 40–52. B. 29–34. (3)
Litteratur: Andreas Tuck/Salesco katalog 1967.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud