2109/289
Johan Peter Aagaard (f. 1818, d. 1879)
Bondehus ved en sø. Sign. JP. Aagaard. Olie på lærred. 57,5×76.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag