2434/742
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Skrivebord af teak i to dele bestående af bord samt skuffemodul. Skuffer med udskårede greb. Udført og mærket hos Karl Andersson & Söner, Sverige. H. 68 L. 68/136. D. 56/54. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 20. august 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||