2434/742
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Skrivebord af teak i to dele bestående af bord samt skuffemodul. Skuffer med udskårede greb. Udført og mærket hos Karl Andersson & Söner, Sverige. H. 68 L. 68/136. D. 56/54. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering