2427/63
Russisk præsentations-smykkeæske, indvendig mærket for Karl Hahn i Skt. Petersborg, mørkt læder, foret med fløjl og silke, låg med den kejserlige russiske dobbeltørn i forgyldt metal. Ca. 1900. L. 10 cm.
Minimale ridser, mærker og pletter samt lidt mere slitage i bund.
Fra
i
Vurdering