893/199
George II spejl i ramme af forgyldt træ udskåret med kineserier i Thomas Johnson stil, gennembrude skæroínger med grene, bladværk og pagode med figurer. Ca. 1760. H. 170. B. 78.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag