2124/48
Et par prydvaser af delvis sortpatineret bronze og kobber, hammret korpus, snoede hanke i form af slanger, på firsidet forstykker. 20. årh. H. 47. (2)
Den ene vase irret på korpus. To slanger mangler øjne. Flere afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag