12008/​4

Barok chatol af poleret egetræ. Overdel med to døre og skriveklap, underdel med tre store skuffer. 18. årh. To nøgler medfølger. H. 222. B. 114. D. 35/60.

Enkelte ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK