12008/4
Barok chatol af poleret egetræ. Overdel med to døre og skriveklap, underdel med tre store skuffer. 18. årh. To nøgler medfølger. H. 222. B. 114. D. 35/60.
Enkelte ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag