2414/315
Koreansk skab af poleret fyrretræ, rigt indlagt med skriftsymboler, fugle og bladværk, front med skuffer og låger. 19. årh. H. 153. B. 113. D. 41.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag