842/107
Edvard Skari (f. Oslo 1839, d. sst. 1903)
Marine med mange skibe, grå regnvejsskyer og lidt blå himmel. Sign. Edw. Skari. Olie på lærred. 79×126.
Ældre malerier og tegninger, 17. september 2013
Vurdering
Hammerslag