905/825
Kjell Nupen (f. Kristiansand 1955, d. sst. 2014)
“Vinter”. Sign. på bagsiden Nupen 1989 med titel. Olie på lærred. 125×94 cm.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag