1822/1121
Hermann Siersbøl m.fl.
Aage Albing m.fl.
Halskæde af 14 kt. guld, Omega damearmbåndsur af forgyldt stål med lænke af 14 kt. guld samt et par ørestikker af 8 kt. guld. L. 4–39 cm. Vægt ca. 66 g. (4)
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for urværkets funktion. Urskive med misfarvninger.
Smykker, 30. maj 2018
Vurdering
Hammerslag