2426/​802

William Watting (, Danmark. 20. århundrede.)

Skrivebord mahogni. Front med ti skuffer og to udtræksbakker. Bagtil med jalousilukke, indvendig med hylder. Udført ca. 1930'erne. H. 80. L. 180. D. 80.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion
Kategori
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt