2426/802
William Watting (, Danmark. 20. århundrede.)
Skrivebord mahogni. Front med ti skuffer og to udtræksbakker. Bagtil med jalousilukke, indvendig med hylder. Udført ca. 1930'erne. H. 80. L. 180. D. 80.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt