2421/​5

Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med Apollo med lyre, skive af hvid emalje. 19. årh.s begyndelse. H. 42. B. 28. D. 9,5.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Pendul medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Skader og gamle reparationer omkring optrækshullerne.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?