1313/1575
En lille samling damelommeure af 14 kt. guld, heraf to dobbeltkapslede, det ene signeret Omega, serienr. 5465936, det andet støvkapsel signeret J.J. Badollet Geneve, værk serienr. 69329, tre kapsler dekoreret med emalje, tre støvkapsler af guld. 19. årh.s slutning/20. årh.s begyndelse. Vægt ialt 188 gr. Kassediam. 26–32 mm. (8)
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Defekter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 28. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
15 bud