2138/​527

Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)

“Forkrampet Henføring”, 1988. Sign. på bagsiden. Fire plastikbakker monteret på olie på lærred. 200×166. Uindrammet.

Behov for let overfladerensning. Bakker med afskalninger.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag