2426/​814

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“Century 2000”. 2½-personers sofa, betrukket på sider, ryg og løse hynder med brunt skind, runde ben af stål. Udført hos Getama, Gedsted, stemplet 2005. L. 190.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og smuds.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

10 bud

945735 4.800 DKK
961446 (Autobud) 4.600 DKK
945735 4.400 DKK
961446 (Autobud) 4.200 DKK
945735 4.000 DKK
961446 3.800 DKK
1146524 (Autobud) 3.600 DKK
961446 3.400 DKK
1146524 3.200 DKK
943970 3.000 DKK