1306/​702

Dansk design

To vaser af grøn- og brunpatineret bronze, ved hanke blomsterranker. Den ene vase stemplet Ildfast under vinking. H. 21. (2)

Mindre ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 6. februar 2013

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.000 DKK