1306/702
Dansk design
To vaser af grøn- og brunpatineret bronze, ved hanke blomsterranker. Den ene vase stemplet Ildfast under vinking. H. 21. (2)
Mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 6. februar 2013
Vurdering
Hammerslag