1650/502
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Skænk af palisander, top med kehlet kant, front med to skydelåger, indvendig med hylder og udtræksbakker. Model 20. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. H. 80. B. 210. D. 48.
Brugsslitage. Falmet. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. december 2016
Vurdering
Hammerslag