1509/617
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Le monde contrarié”. Sign. Jorn 60–61, 27/30. Litografi i farver. Lysmål 62×43.
Litteratur: Van de Loo nr. 229.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 24. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
18 bud