2048/284
Peng Xinfa 19/20. årh.
Rund kinesisk urtepotteskjuler af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med pagoder i landskab og poesi, sign. Peng Xinfa. Republik. H. 16 cm Diam. 24 cm.
Enkelte små brændingsfejl. Indvendig med ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag