1927/776
Gun Gordillo (f. Lund 1945)
Lysrelief, 1990. Sign. med årstal på bagsiden. Bly og neonrør på plade. 90×144.
Pladen fremstår med flere ridser i overfladen. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag