1907/677
Poul Agger (f. København 1936)
“Vegetabilsk maskine”, 1964. Sign. med titel og dato på bagsiden. Bemalet på bagsiden. Olie på lærred. 100×80.
Stødmærke samt flænge i lærredet - nederste halvdel til højre. Lærredet bølger i øverste højre hjørne.
Moderne kunst og design, 12. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
33 bud