2043/196
Barok gejstlig vægdekoration af forgyldt støbejernsbånd i form af liljer og svungne bånd, på toppen en figur af mand med hyrdeestav. Antagelig Frankrig, 16/17. årh. Med montering til væg. L. 57 cm. B. 38 cm. D. 47 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag