1803/1626
Russisk petroleumslampe af hvid alabast dekoreret med emaljearbejde og beslag af støbt bronze, skærm af glas. Ca. 1900. H. inkl. montering 62.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag