2427/​84

Japansk firefløjet foldeskærm, dekoreret med blomstrende grene ved en flodbred på gylden grund. Malt på papir, kantet med stofbort. 20. årh.s begyndelse. H. 170,5. L. 255.

Rift i den ene side. Ridser, mærker og pletter. Trykmærke på den ene sektion. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Folder. Ridser, mærker og pletter samt trykmærke på den ene sektion.

Rifter. Ridser, mærker, pletter samt trykmærke på den ene sektion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?