2119/229
Rund serveringsbakke af sølv, gennembrude hanke med stiliseret drue design. Boesen, Københavns bymærke 1942. Vægt 859 g. Diam. 33 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Gravering på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud