2034/190
Harald Slott-Møller (f. København 1864, d. sst. 1937)
Udsigt over tage i Slesvig. Sign. Harald Slott-Møller Slesvig By. Olie på lærred. 51×47.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 50, 1954 nr. 42.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag