2433/​1228

A. Michelsen

Marguerit smykkesæt af forgyldt sterlingsølv bestående af broche, armbånd og halskæde i form af margueritter af hvidt emalje. Broche B. 12 mm. L. 3,3 cm. Armbånd B. 11 mm. L. 19,3 cm. Halskæde B. 11 mm. L. 44,5 cm. (3)

Tre æsker medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

873649 1.700 DKK
939686 1.650 DKK
896810 1.600 DKK
873649 1.550 DKK
896810 1.500 DKK