2433/1228
Marguerit smykkesæt af forgyldt sterlingsølv bestående af broche, armbånd og halskæde i form af margueritter af hvidt emalje. Broche B. 12 mm. L. 3,3 cm. Armbånd B. 11 mm. L. 19,3 cm. Halskæde B. 11 mm. L. 44,5 cm. (3)
Tre æsker medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Emalje fremstår slidt, primært på armbånd.
Smykker og Fashion, 14. august 2024
Vurdering
Hammerslag