Franz Sedivy II (f. Frederiksberg 1888, d. 1973)
Otto Peter Nicolai Christensen (f. København 1898, d. 1982)
Portræt af Karl Larsen samt en kvindefigur. Sign. F. Sedivy 1959 og Otto C. 1929, samt KL (Karl Larsen sign). Blyant, akvarel og gouache på papir samt kul på papir. Lysmål 34×27 og 41×34. (2)
Undersøgt i ramme. Portrættet har nogle mindre trykfolder og håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
35 bud