2142/71
Engelsk skrivebord af mahogni. Plade med guldpræget rødt skind. George III form, 20. årh.s midte. H. 75. B. 133. D. 83.
Brugsslitage, særligt på pladen. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag