1951/245
Serveringsbestik af sølv bestående af to spader, tang, ske og lille salatsæt. Mester N.J. Melgaard, 1906 m.fl. 20. årh.s begyndelse. Danmark m.fl. Vægt ca. 474 gr. L. 15–31,5 cm. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Serveringsgaffel med mærker fra elastikker. Serveringsske graveret.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud