2048/​836

Michael Andersen & Søn

Et par bordlamper af lertøj dekoreret med ugler og rødbrun glasur. Udført og mærket hos Michael Andersen & Søn. H. 38. (2)

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Kategori
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.400 DKK  

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK