2048/836
Michael Andersen & Søn
Et par bordlamper af lertøj dekoreret med ugler og rødbrun glasur. Udført og mærket hos Michael Andersen & Søn. H. 38. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||