Ubekendt maler, 19. årh.
Interiør med cirkusartister. Sign. E. Valfrid Petersen 1890. Olie på lærred. 54,5×68,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 673, 2000 nr. 556.
Mindre retoucheringer. Krakeleringer af forskellig grad. Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020