1949/8623
Kuznetsov Porcelainsfabrik, 19.-20. årh.
To tallerkener af porcelæn, dyb og flad, dekoreret med blå bort med roser og liljekonvaller. Samt rosafarvet russisk terrin. Kuznetsov Porcelainsfabrik, 19.-20. årh. Diam. 23–25. (3).
slitage på dekoration
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag