1949/​8623

Kuznetsov Porcelainsfabrik, 19.-20. årh.

To tallerkener af porcelæn, dyb og flad, dekoreret med blå bort med roser og liljekonvaller. Samt rosafarvet russisk terrin. Kuznetsov Porcelainsfabrik, 19.-20. årh. Diam. 23–25. (3).

slitage på dekoration

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag